3D Vamp машина за плетење - Кина Ningbo Samewe Компјутер

3D Vamp машина за плетење

Краток опис:

3D Vamp машина за плетење е дизајниран и развиен за нов 3D концепт на плетени спортски чевли, 3D Vamp машина за плетење има функции на еднократен плетење, најсовремена, калапи и зголемување на чувството на stereopsis на горен дел на чевли. Оваа технологија калапи традиционални материјали во интензивна 3D форма преку интелигентни програмирање, тоа има карактеристики на едноставен производство ...


детали за производот

Тагови производ

3D Vamp машина за плетењее дизајниран и развиен за нов 3D концепт на плетени спортски чевли, 3D Vamp машина за плетење има функции на еднократен плетење, најсовремена, калапи и зголемување на чувството на stereopsis на горен дел на чевли. Оваа технологија калапи традиционални материјали во интензивна 3D форма преку интелигентни програмирање, тоа има карактеристики на едноставен процесот на производство, висока флексибилност, ниска цена и брза калапи. Оваа технологија не само што се постигнува подобри ефекти од традиционалните техники, но, исто така, го скратува периодот на развој на примерокот.

механички параметри

тип 3D Vamp машина за плетење                  
мерач 14
плетење Ширина Променлива мозочен удар, max 52 "(132см)
плетење брзина Макс во 1,2м / сек, 24 прилагодливи нивоа брзина, програмирани инструкции.
бод густина Повлекува мотор диск, фино подесување на 0-650 по дел
тешкиот AC серво мотор, Макс 1-инчен тешкиот. 1/4, 1/2, 3/4 теренот и фино подесување функција достапни од било која позиција.
плетење систем Единствен превоз | Три-систем.
триаголник Ткаењето Композитен дизајн. Секој систем може да се изврши looping, криејќи, и не-плетење истовремено, како и пренесување на предниот до задниот дел, задниот дел на предниот или двете предни и задни без директно ограничување.
игла Избор Секој систем има 8 комплети на софистицирани игла селектори, кои можат да бидат инсталирани или отстранети само од превоз и одржуваат лесно.
игла бар игли за челик се вметнуваат на креветот на игла, делови може да се замени кога скршени
систем takedown Програмирани инструкции и електронски мотор, променливи 24 нивоа.
Drive систем Контролирани од страна на AC серво мотор, појас-управувано, 24 нивоа на брзина избор и прилагодливи на секое ниво.
предиво превозници 2 * 8 предиво носители на секоја страна од 4 шини, префрлување во било која област во рамките на ширината на плетење.     
Стоп за движење За предиво пауза, голем јазол, ткаенина прес-оф, игла оштетување, над-вртежен момент, тркалање назад, доколку се соберат грешка, несоодветна состојба на печат, прекумерна предиво или постигнување на целта на производството.
компјутерска единица Уредување веројатно направено преку операција панел, LCD екран за приказ на податоци.
капацитет на меморијата 1024 * 4096, ширина или должина на модели може да се прилагоди.
Складирање на податоци USB влез
приказ на јазици Кинески и на англиски јазик. (На други посакуваните јазици се достапни)
моќ 3-фазен AC, 220V
фактор капацитет 2.0 kW / машина
димензии Должина х ширина х Heights
  290 x 90 x 200cm (52 ​​"Серија Нето тежина - Околу 1000kg)

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!