SY52-3S Три-систем - Кина Ningbo Samewe Компјутер

SY52-3S Три-System

Краток опис:

SY52-3S донесува еден тешкиот за тенка игла и двојно тешкиот за груби игла, брз пресврт за ефективно зголемување на брзината на плетење од 20% -30%. Двете страни за прифаќање со намалување на средствата ефикасно да се намали предиво губење и подобрување на продуктивноста. Оваа серија се користи дигиталната технологија, со цел да се постигне на моделите на трансфер, навивам, pointelle, интарзија, Жакард, очигледно shap ...


детали за производот

Тагови производ

SY52-3S донесува еден тешкиот за тенка игла и двојно тешкиот за груби игла, брз пресврт за ефективно зголемување на брзината на плетење од 20% -30%. Двете страни за прифаќање со намалување на средствата ефикасно да се намали предиво губење и подобрување на продуктивноста. Оваа серија се  користи дигиталната технологија, со цел да се постигне на моделите на трансфер, навивам, pointelle, интарзија, Жакард, очигледно обликување, скриени обликување и други редовна шема плетење функции, исто така може да плете неправилни мулти-обоени Жакард, интарзија, кабел и pointelle структура модели.

механички параметри

тип SY52-3S
мерач 3-5-7 • 5 • 7 • 9 • 10 • 12 • 14
плетење Ширина Променлива мозочен удар, max 52 "(132см)
плетење брзина Макс во 1,2м / сек, 24 прилагодливи нивоа брзина, програмирани инструкции.
бод густина Повлекува мотор диск, фино подесување на 0-365 по дел
тешкиот AC серво мотор, Макс 1-инчен тешкиот. 1/4, 1/2, 3/4 теренот и фино подесување функција достапни од било која позиција.
плетење систем Единствен превоз | Еден систем.
триаголник Ткаењето Композитен дизајн. Секој систем може да се изврши looping, криејќи, и не-плетење истовремено, како и пренесување на предниот до задниот дел, задниот дел на предниот или двете предни и задни без директно ограничување.
игла Избор Секој систем има 8 комплети на софистицирани игла селектори, кои можат да бидат инсталирани или отстранети само од превоз и одржуваат лесно.
игла бар игли за челик се вметнуваат на креветот на игла, делови може да се замени кога скршени
систем takedown Програмирани инструкции и електронски мотор, променливи 24 нивоа.
Drive систем Контролирани од страна на AC серво мотор, појас-управувано, 24 нивоа на брзина избор и прилагодливи на секое ниво.
предиво превозници 2 * 8 предиво носители на секоја страна од 4 шини, префрлување во било која област во рамките на ширината на плетење.     
Стоп за движење За предиво пауза, голем јазол, ткаенина прес-оф, игла оштетување, над-вртежен момент, тркалање назад, доколку се соберат грешка, несоодветна состојба на печат, прекумерна предиво или постигнување на целта на производството.
компјутерска единица Уредување веројатно направено преку операција панел, LCD екран за приказ на податоци.
капацитет на меморијата 1024 * 4096, ширина или должина на модели може да се прилагоди.
Складирање на податоци USB влез
приказ на јазици Кинески и на англиски јазик. (На други посакуваните јазици се достапни)
моќ 3-фазен AC, 220V
фактор капацитет 2.0kw / машина
димензии Должина х ширина х Heights
290 x 90 x 200cm (52 ​​"Серија Нето тежина - Approximately1000kg)

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!