фабрика турнеја

N ingbo Shuangyu (Samewe), како еден од thefamous компјутеризирани рамен машина за плетење производители, не само што се грижи квантитетот што ги произведуваме, туку и квалитетот, имаме investedquite abig сума на пари во опрема на advancedprocessing за подобрување на machinequality. Ние се обука на персоналот сериозно да се обезбеди и да се подобри квалитетот на производот.

Единствен систем
SY52-S е економичен и практичен машина прилагодени за ourclients. Тоа има предности на разумна цена, стабилен квалитет andthe краткорочни враќањето на машината adpots капитал outlay.The целоснокомпјутерски контролирана систем за пренос, криејќи, како и побрзпревоз се врати, како и системот за контрола на моторот за colorchanging. Тој нуди стабилни перформанси и со голема брзина ипостигнува во поголема функции, како што интарзија, обичен sticth, добро избалансирани, кабловска структури, крос-бод, Жакард и др.

SY52-2S adpots еден тешкиот за тенка игла бар и двојна rackingfor груб игла бар, брз пресврт ефикасно да се зголеми брзината на thekitting од 20% -30%. Двете страни за прифаќање со сечење
значи ефикасно да се намали предиво отпадот и да се подобри productivity.This серија е useddigital технологија за да се постигне на моделите oftransfer, навивам, pointelle, интарзија, Жакард, очигледно обликување, скриени обликување и други редовна шема kitting функции, alsocan плете неправилни мулти-обоени Жакард, интарзија, кабел и pointelle структура модели.

SY52-3S adpots еден тешкиот за тенка игла бар и двојна rackingfor груб игла бар, брз пресврт ефикасно да се зголеми брзината на thekntting од 20% -30%. Двете страни за прифаќање со намалување на средствата ефикасно да се намали предиво отпадот и подобрување на продуктивноста. Оваа серија се користи дигиталната технологија за да се постигне на моделите на трансфер, навивам, pointelle, интарзија, Жакард, очигледно обликување, скриени обликување и други редовна шема плетење функции, исто така може да плете неправилни мулти-обоени Жакард, интарзија, кабел и pointelle шеми структура .

 

 " Добар квалитет, добра услуга " е секогаш наш принцип и кредо. Ние се сите напори за контрола на квалитет, пакет, етикети, итн и нашите КК ќе ги провери сите детали во текот на производството и пред пратката. Ние сме подготвени да се воспостави долги деловни односи со оние кои бараат производи со висок квалитет и добра услуга. Нашата компанија поддржува духот на "иновации, хармонија, тимска работа и споделување, патеки, прагматични напредок". Дајте ни шанса и ние ќе се докаже нашата способност.


WhatsApp Онлајн Chat!